Naujiena

Birželio 3-ioji – Sąjūdžio diena

2024 06 03

Šiuo metu Visagino viešosios bibliotekos filiale eksponuojama literatūrinė paroda „Tautinis atgimimas“, skirta Sąjūdžio dienai paminėti.

1988 m. birželio 3 d. Vilniuje, Mokslų akademijos salėje, buvo išrinkta Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinė grupė, kuri pradėjo vieną svarbiausių judėjimų Lietuvos istorijoje – Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdį, kuris mažiau nei po metų, 1989 m. vasario 16 d., deklaravo, kad judėjimo pagrindinis siekis yra nepriklausomos Lietuvos Respublikos atkūrimas.

Parodoje pristatytas Arvydo Kšaniavičiaus „Lietuvos atgimimo dienoraštis“, Anatol Lieven knyga „Pabaltijo revoliucija“, Felicijos Nijolės Sadūnaitės biografija ir kitos knygos apie Sąjūdžio įvykius ir dalyvius.

Laukiame jūsų Visagino viešosios bibliotekos filiale, adresu Sedulinos al. 14/3.