Kompiuterinio raštingumo mokymai „Saugus išmaniųjų įrenginių naudojimas tarpusavio bendravimui“

2024 10 16

Visagino viešojoje bibliotekoje 2024 m. spalio 16 d. vyko kompiuterinio raštingumo mokymai „Saugus išmaniųjų įrenginių naudojimas tarpusavio bendravimui“ pagal „Vienybės gijos: senjorų draugystės ir gyvenimo kokybės“ projektą. Šie mokymai skirti skatinti senjorų socialinį aktyvumą bei gerinti jų kasdienės veiklos kokybę, naudojant šiuolaikines technologijas.

Mokymų metu dalyviai susipažino su išmaniaisiais įrenginiais ir mokėsi, kaip juos saugiai naudoti bendraujant su draugais ir šeimos nariais. Mokymų tikslas – padėti senjorams lengviau integruotis į skaitmeninį pasaulį ir įgyti įgūdžių, kurie pagerintų jų gebėjimą palaikyti ryšį su artimaisiais nuotoliniu būdu.

Bibliotekininkės akcentavo saugumą, nors išmanieji telefonai ir planšetės suteikia galimybių lengvai bendrauti, jie taip pat kelia tam tikras grėsmes, jei nėra tinkamai naudojami. Senjorai buvo mokomi, kaip atpažinti ir išvengti interneto sukčiavimo, kaip nusistatyti stiprius slaptažodžius ir būti saugiems socialiniuose tinkluose.

Šie mokymai paskatino nebijoti naujovių ir užtikrintai naudotis išmaniosiomis technologijomis.