Renginys „Švento Jono vakarėlį pyniau rūtų vainikėlį...“

2024 06 21

Joninės, dar žinomos kaip Rasos šventė, yra viena seniausių ir svarbiausių švenčių Lietuvoje, su ilgametėmis tradicijomis siekiančiomis dar pagoniškus laikus. Pirmieji rašytiniai šaltiniai apie šią šventę yra datuojami XIV a., nors pati šventė tikriausiai yra daug senesnė. Senovės lietuviai šventė Rasos šventę, kuri buvo susijusi su gamtos ciklais ir saulės garbinimu.

Joninės žymi ilgiausią dieną ir trumpiausią naktį metuose, kai saulė pasiekia aukščiausią tašką danguje – vasaros saulėgrįžą. Šios šventės metu žmonės rinkdavosi švęsti gamtoje, kurdavo laužus, šokdavo, dainuodavo ir ieškodavo mistinio paparčio žiedo, kuris tariamai pražysta tik vieną naktį metuose ir suteikia laimę bei išmintį jį radusiam.

Visagino viešosios bibliotekos bibliotekininkė Oksana Belskaja kartu su neįgaliųjų draugijos kolektyvu „Pušele“ ir jų vadove Olga Šinkorenko, lankėsi Visagino socialinių paslaugų centre. Jie susirinko pabendrauti, pradžiuginti centro lankytojus, gyventojus ir prisiminti Joninių šventės tradicijas. Renginyje buvo jauku ir malonu prisiminti senovinius papročius bei draugiškai dalyvauti veiklose, kurios sugrąžino prisiminimus apie jaunystę.

Dėkojame Visagino socialinių paslaugų centro bendruomenei ir mielai organizatorei Ninai Kobašovai už pakvietimą ir šiltą priėmimą.