Visagino viešojoje bibliotekoje vyko atvira pamoka

2024 05 07

Gegužės 7-oji – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. 2022-ieji paskelbti ir Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos metais. 1972 m. pradėtas leisti leidinys griežtos cenzūros, propagandos ir laisvos spaudos draudimo sąlygomis buvo platintas net 17 metų, jam pavyko pralaužti geležinę uždangą ir skelbti pasauliui apie tikrąją padėtį Lietuvoje.

Visagino viešojoje bibliotekoje vyko atvira pamoka, kurioje dalyvavo „Atgimimo“ gimnazijos 2ag klasės mokiniai su istorijos mokytoja Inha Rumshienie. Buvo prisiminti su šia data susiję istoriniai Lietuvos faktai ir įvykiai, diskutuota, kodėl savo kalbą reikia saugoti ir gerbti. Aptartas dramatiškas lietuviškos knygos kelias bei knygnešių ir daraktorių nuopelnas, už kurį turime būti dėkingi, kad šiandien kalbame gimtąja kalba. Bandyta išsiaiškinti, kokios grėsmės šiandien kyla lietuvių kalbai.

Renginys padėjo suprasti, kad reikia gerbti, rašyti, skaityti, kalbėti viena seniausių, pačia nuostabiausia mūsų gimtąja – lietuvių kalba.